Z Ojcem Pio na szklaku Jana Pawła II. Spotkanie Grup Modlitwy Ojca Pio w diecezji Ełckiej

bezNazwy2Już po raz siódmy w diecezji ełckiej spotkały się Grupy Modlitwy Ojca Pio, aby odświeżyć franciszkańską formację i przeżyć radość ze wspólnego świętowania kolejnej rocznicy śmierci założyciela grup .Miejscem spotkania było Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej, niewielkiej miejscowości koło Augustowa , które w roku 1999 odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II

DSCN34381W spotkaniu w dniu 24 września 2016 roku uczestniczyło prawie 120 duchowych córek i synów Ojca Pio z sześciu parafii /M.B. Częstochowskiej – Augustów , Ducha Świętego- Ełk, MB Królowej Polski -Rutka Tartak, Trójcy Świętej -Ruciane Nida, Trójcy Przenajświętszej-Raczki i , Św. Apostołów Piotra i Pawła -Suwałki / wraz z kierownikami duchowymi.

Inicjatorem spotkania wszystkich Grup był ks. Ireneusz Czyżewski. Po przywitaniu i wspólnym odmówieniu przed wizerunkiem Matki Bożej jednej tajemnicy różańca, rozpoczęło się nabożeństwo drogi krzyżowej razem z relikwiami Ojca Pio, który przez 50 lat uczestniczył w drodze krzyżowej codziennie, nosząc znaki męki Jezusa. Przed Mszą Św. w adoracji przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy Panu Bogu za otrzymane łaski oraz za obecność św. Ojca Pio w Jego świętych relikwiach.

DSCN34851Mszę św. pod przewodnictwem ks. prał. Mariana Szewczyka koncelebrowali: ks. Ireneusz Czyżewski, ks. Maciej Mackiewicz, ks. Jarosław Wawrzyn, ks. Albert Szwaczek. W homilii wygłoszonej przez ks. Ireneusza ,wiodącym tematem było: miłosierdzie Boga względem „ pochylonego” człowieka  /Łk 13,10-17/. Kapłan podkreślił, że obecnie Jezus prostuje nas „pochylonych” przez słowa Pisma Świętego, a Ojciec Pio przez wskazówki zawarte w pismach i listach.

DSCN35031W przygotowanie liturgii włączyli się członkowie wszystkich grup modlitwy. W procesji z darami do ołtarza , oprócz wina, wody i hostii, przyniesiono chleb i winogrona , którymi podzieliliśmy się w podczas agapy.

W trakcie agapy przy grochówce i pysznych ciastach był czas na śpiewy, tańce i możliwość podzielenia się refleksjami ze swojej formacji oraz działalności w grupach. Wymieniano również doświadczenia. Spotkanie nasze zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Pragniemy, aby nasze Grupy Modlitwy stale się rozrastały, aby powstawały nowe, by coraz więcej osób zanosiło modlitwy wypraszając łaski u Boga za wstawiennictwem św. Ojca Pio dla ludzi cierpiących i potrzebujących pomocy i by Ojciec Pio wyprosił dla nas moderatora diecezjalnego .

Cecylia S. -GMOP Augustów